Posted in zdrowie

Składniki, które pozytywnie wpływają na nasze zęby

Składniki, które pozytywnie wpływają na nasze zęby Posted on Marzec 4, 2017Leave a comment

jama ustna

 

jama ustna

Wiele potraw które jemy ma wpływ na nasze zęby. Czasami jest to wpływ pozytywny, a czasami negatywny. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać że jedzenie dużej ilości słodyczy psuje zęby. Jest to powszechnie wiadome. Mało ludzi jednak wie o tym co pozytywnie wpływa na zdrowie zębów.

Przetwory mleczne

Być może zdajemy sobie sprawę że dieta zdrowa dla zębów powinna zawierać dużo wapnia i witamin, jednak mało nam to mówi. Wapń najczęściej kojarzy nam się z mlekiem i to chyba jedyny składnik który jest powszechnie uważany za zdrowy dla zębów. Zamiast mleka można też wykorzystać jego przetwory takie jak np. jogurt naturalny czy kefir.

Brokuł

Brokuł zawiera spore ilości przydatnych enzymów. Wpływa bardzo pozytywnie na wiele procesów organizmu, od odporności po zdrowe dziąsła. Brokuł ma szczególnie pozytywny wpływ jeśli chodzi o jego rolę w zmniejszeniu ryzyka paradontozy. Jest to choroba na którą cierpi dużą część ludzi w starszym wieku, a nieleczona prowadzi do utraty zębów.

Żółty ser

Następnym z popularnych składników które pozytywnie wpływają na zdrowie jamy ustnej jest ser żółty. Jego pozytywna rola wiąże się ze wzrostem pH płytki nazębnej. Pozwala to zmniejszać ryzyko próchnicy i choroby dziąseł.

Marchew

Bez wątpienia jednym z najzdrowszych warzyw jest marchew. Ma ona pozytywny wpływ na wiele elementów naszego zdrowia, a w tym zęby. Regularne spożywanie marchwi dostarcza wielu witamin mających wpływ na dziąsła i zęby.

Podsumowanie

Jak widać z tego krótkiego przeglądu jest wiele składników których warto używać przy codziennym gotowaniu. Wszystkie one mają pozytywny wpływ na zdrowie naszej jamy ustnej. Warto zainteresować się bardziej szczegółowo tym tematem ponieważ jest dużo więcej składników do odkrycia. Wystarczy że poświęcisz chwilę na przeglądnięcie internetu.

Dodaj komentarz