Posted in biznes

Profesjonalny audyt, to szansa na duże zmiany

Profesjonalny audyt, to szansa na duże zmiany Posted on wrzesień 28, 2017Leave a comment

Aby skutecznie zaistnieć w Internecie, a w sklepie odnotowywać ciągły ruch, warto jest wiedzieć, na czym skupić swoje działania, a także co należy poprawić. Wszelkie badania można zrobić samemu, lecz audyt sklepu internetowego, należy zlecić firmie zewnętrznej, która profesjonalnie się tym zajmie.

Czym jest audyt internetowy?

Jest to zazwyczaj kompleksowe działanie, które skupia się na wcześniej wskazanych przez klienta punktach. W audycie bada się witrynę internetową zarówno od strony technicznej, jak i od strony treści oraz wiele innych z pozoru mało istotnych rzeczy.

Audyt strony internetowej ma na celu wykazanie wszelkich błędów, niedociągnięć i zaniedbań, z jakimi należy sobie następnie poradzić. Jest to coś, co należy wykonywać co jakiś czas, aby badać czy sytuacja na stronie internetowej lub sklepu internetowego się zmienia. Okresowe powtarzanie audytu pozwoli na wprowadzenie poprawek, które następnie będzie się tylko aktualizowało i wprowadzało niewielkie zmiany. Najważniejsze jest zlikwidowanie tych największych błędów.

Analizę strony internetowej można przeprowadzać w różnych sytuacjach. Może to być:

  • Przed otwarcie sklepu online,
  • Na starcie sklepu,
  • Przy zmianie strategii,
  • Przy wszelkich innych zmianach na stronie.

Warto jest wykonać badanie zarówno przed, jak i po zmianach, ponieważ wtedy ma się dobre porównanie, czy wprowadzone porady pozytywnie wpłynęły na obecność strony w wynikach wyszukiwania, czy zauważalne jest pogorszenie się sytuacji.

Ile kosztuje audyt internetowy?

Nie ma jednolitej ceny, którą można się kierować przy wyborze firmy wykonującej audyt. Można się spotkać z audytami za 500-600 zł, a także z takimi, których cena będzie sięgała kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od obszerności badanych czynników, a także doświadczenia firmy. Jedną z firm, które oferują usługę audytu internetowego jest firma SMART SEO https://www.smart-seo.pl/

Warto jest zainwestować w audyt

Analizę nie należy pojmować jako wydatek, lecz jako inwestycję. Otrzymane wyniki pozwolą wpłynąć na zwiększenie zysków z prowadzonego sklepu. Będą to dobrze zainwestowane pieniądze.

Dodaj komentarz