Posted in dom

Czym się sugerować podczas wyboru rolet do kuchni?

Czym się sugerować podczas wyboru rolet do kuchni? Posted on październik 13, 2017Leave a comment

Dekoracja i osłona okna kuchennego może przysporzyć wielu problemów. Wysoka temperatura w połączeniu z dużym stężeniem wszelakich oparów sprawia, że tekstylia ulegają łatwiejszym zabrudzeniom. Dlatego zamiast tradycyjnych firanek, lepiej zastosować w kuchni rolety okienne.

Materiał i regulacja zaciemnienia

Decydując się na zakup rolety do kuchni, warto mieć na uwadze rodzaj tkaniny. Poza walorami estetycznymi, powinna ona również ułatwiać utrzymanie rolety w czystości. Pod wieloma względami najlepszym rozwiązaniem są modele wykonane z poliestru, ponieważ bez problemu można wyczyścić wilgotną gąbką lub szmatką. Natomiast rolety okienne z bawełny lub lnu można swobodnie wyprać w pralce. Tego rodzaju osłony najlepiej sprawdzają się w kuchniach o niedużym nasłonecznieniu. W przypadku bardziej słonecznych pomieszczeń, warto zdecydować się na rolety zaciemniające, których druga powłoka odbija promienie słoneczne i zapewnia doskonałe krycie.

Sposób montażu rolet kuchennych

Oprócz typu tkaniny, duże znaczenie ma również rodzaj montażu rolety. Zasłona okien kuchennych nie powinna być montowana w sposób klasyczny. Przy szczególnie intensywnych zapachach konieczne jest częste otwieranie okna, dlatego tradycyjnie zamontowana roleta może być bardzo niewygodna. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na plisy do kuchni lub inne osłony montowane bezpośrednio na ramie okiennej, które nie będą utrudniać dostępu do skrzydła.

Wzór rolet kuchennych

Dzięki bardzo szerokiej ofercie różnorodnych wzorów i wykończeń sklepu internetowego https://rollcenter.pl/, możliwe jest idealne dopasowanie tkaniny do charakteru oraz wystroju aranżacyjnego całej kuchni. Jeżeli wnętrze urządzone jest nowocześnie, doskonale sprawdzą się w nim intensywne barwy, niestandardowe akcenty oraz abstrakcyjne wzory. Kuchnia może mieć również bardziej naturalny i klasyczny wygląd, który podkreślić można bardziej stonowanymi kolorystycznymi oraz minimalistyczną stylistyką. Takie rozwiązania pozwolą na połączenie walorów praktycznych i estetycznych, a także przygotowanie wyjątkowo przytulnego i oryginalnego wnętrza.

Dodaj komentarz