Posted in moda

Zalety i wady szycia u krawcowej

Zalety i wady szycia u krawcowej Posted on grudzień 27, 2019

Szycie u krawcowej było niegdyś jedyną możliwością, by dobrze się ubrać. Z biegiem czasu metoda ta stała się jednak bardziej możliwością popularną niż koniecznością. Przywykliśmy do kupowania ubrań w sklepach, gdzie idąc raz, możemy nabyć kilka sukienek, spodni czy żakietów-szybko i łatwo, jednak czy jest to, aby na pewno wybór odpowiedni. Często zdarza się, że przymierzając zakupione rzeczy w domu, nie jesteśmy już tak zadowoleni z ich jakości, jak początkowo. Pojawiają się problemy z odpowiednim dopasowaniem zakupionej odzieży do sylwetki, z kolorem, który początkowo wyglądał inaczej, jakością materiału, a nawet rozmiarem. Tempo narzucane w pracowniach gdzie produkowane są ubrania, powoduje cięcia w jakości.

Trend na szycie w pracowniach krawieckich powraca. Szycie na miarę znowu staje się modne, a kobiety chcąc wyglądać wyjątkowo na różnych imprezach okolicznościowych, wybierają szycie sukienki u krawcowej. Niżej przeczytacie o podstawowych wadach i zaletach, które niesie za sobą szycie na miarę.

Szycie na miarę, czyli szycie idealne dla Ciebie

Odzież, która zostaje stworzona specjalnie dla Ciebie, jest idealnie dopasowana do twoich potrzeb i wymiarów. Podczas pierwszej przymiarki zostają dokładnie określone wytyczne, jakimi ma kierować się krawcowa. Szycie na miarę daje również możliwość ukrycia mankamentów, jednocześnie uwydatniając walory sylwetki.

Obrania dostosowane do konkretnego projektu

Wybierając się do pracowni krawieckiej, mamy swoją osobistą wizję sukienki, spodni itp. Nasz projekt może być zrealizowany właśnie przez krawcową.

Najwyższa jakość i precyzja wykonania

Dobra krawcowa posiadająca fach w ręku i doświadczenie potrafi zdziałać cuda. Każdy detal realizowanej kreacji jest wykończony idealnie. Krawcowa podpisuje się pod każdą uszytą rzeczą swoim imieniem i nazwiskiem, dlatego będzie jej zależeć na jak najlepszej jakości szycia.

Ograniczenia technologiczne

Jedną z podstawowych wad szycia na miarę w pracowniach krawieckich są ograniczenia technologiczne. Krawcowa pracująca w zwykłym zakładzie z pewnością nie będzie posiadać kosztownego i wysoce specjalistycznego sprzętu jak w dużych fabrykach i zakładach produkcji.

Czas

Największą wadą jest czas. Pamiętajmy o tym, że powierzając krawcowej szycie na miarę sukienki, nie odbierzemy jej gotowej na drugi dzień. Trzeba będzie poczekać. Dlatego określmy dokładny czas na, kiedy jest nam kreacja potrzebna i kiedy udać się do krawcowej.